HRA RECYKLACE

Create the world with deta-il
by Ilona Fojtíková


Máte doma džíny, které vás přestaly bavit, ale je vám líto se jich jen tak zbavit? Vytvořím z vašich okoukaných, ale oblíbených džínů nové, originální a zajímavé vršky, které opět zaujmou a přitom nebudete muset navštívit žádný obchod ani vybírat cokoliv nového. Smyslem je recyklace vašich oblíbených, ale již zapadlých džínů, a přeměna v nový vršek do vašeho šatníku s osobitým detailem.

 

Na počátku tohoto konceptu jsem přemýšlela, jak lidem blíže příblížit second handy a aby se víc zajímali o to, jak módu recyklovat a nepodléhat fast fashionu. Většina z nás má doma kousky oblečení, které již splnilo svůj účel a tak nějak pro nás přestalo být atraktivní. Často tedy jdeme a starý šatník nahradíme novými kousky a přitom zapomeneme, jak kvalitní některé oblečení bylo. Co například džíny? Jsou z kvalitního a stále moderního materiálu, který je velmi odolný. A z toho vznikla má hlavní idea. Můžeme přetvořit džínový spodek na vršek, využít tohoto kvalitního materiálu a udělat z něj zajímavý a originální fashion kousek.

 

 

Nazvala jsem to “down to up”. Zrecyklovat džíny takovou formou, aby se z nich stal zajímavý vršek. Mojí hlavní myšlenkou celkově u mé práce je, že vše je o detailu. Rozhodla jsem se na jedné kolekci ukázat, jak se právě spodní díly dají přetvořit v zajímavý vršek s osobitým detailem. Zároveň samozřejmě docílime i toho, že se ze spodních dílů mohou udělat například kraťasy, takže kalhoty nezničíme úplně.

 

Kolem nás je spousta inspirace a je důležité ji zachytit. Takže pokud máte doma džíny, které nenosíte, pošlete je a já z nich udělám něco nového a krásného, co podtrhne originálním detailem vaši osobnost. Zároveň si myslím, že budete mít radost z toho, že se mnou svoji oblíbenou věc pouze předěláte na další oblíbený kousek do vašeho šatníku a radost ze starého kusu oblečení, která je již historií, přirozeně přejde na radost z nového kousku aniž byste museli chodit do obchodu.

 

Myšlenka, že není potřeba plýtvat a bezhlavě nakupovat nové a nové kousky k našemu uspokojení, když můžeme kreativně přeměnit naší oblíbenou věc v něco nového je mi velice blízká.

 

 

 

© 2016 Deta-il